Aktuality

ŠKOLA DOPORUČENÁ ZAMĚSTNAVATELI hons | 19. 12. 2022

Naše škola obsadila v hlasování ŠKOLA DOPORUČENÁ ZAMĚSTNAVATELI 1. místo ze všech středních škol v Praze. Ocenění hledá střední školy nejlépe připravující své absolventy na zaměstnání. Titul ŠKOLA DOPORUČENÁ ZAMĚSTNAVATELI udělují zástupci předních firem z celé České republiky. Ředitelka školy převzata ocenění na slavnostním zahájení veletrhu Schola Pragensis.

Škola doporučená zaměstnavateli

Microsoft STC (Studentské trenérské centrum) hons | 14. 11. 2022

Ve vybraných odborných předmětech představili zástupci Microsoft STC výběrový program pro středoškoláky s vášní pro moderní technologie a touhou předávat své znalosti dál. STC je dvouletý program pro středoškoláky. Kvůli skloubení se studiem míříme především na studenty druhého ročníku.

Do programu bylo přijato celkem 38 studentů (5 z nich je z Úžlabiny: Maksim Pogrebnyak, Michal Filip, Ladislav Šlapal, Jakub Lukeš, Stefan Mavrenski). Z pohledu škol se pak v počtu přijatých studentů dělí naše škola o 1.–2. místo.

stc

VELKÝ ÚSPĚCH NAŠICH ŽÁKŮ VE FINÁLE ELEKTROTECHNICKÉ OLYMPIÁDY hons | 19. 12. 2022

Letošního ročníku Elektrotechnické olympiády se zúčastnilo 300 soutěžících (z nich bylo vybráno přibližně 20 autorů jednotlivých projektů). Do finálového kola bylo pozváno 9 studentů (z nichž bylo 5 z naší školy). Ve finále 10. ročníku Elektrotechnické olympiády obsadil:
  • 2. místo Lukáš Rajmont z E4.A s projektem Digitální AM vysílač,
  • 3. místo Jan Nevyhoštěný z E4.A s projektem Digitální generátor,
  • 4.–8. místo Jan Formánek z E1.A s projektem Zámek do skříňky,
  • 4.–8. místo Tomáš Janoušek z E4.A s projektem Samohrající Xylofon,
Děkujeme všem za výbornou reprezentaci školy a gratulujeme.
 
 

EO2022

WeCanCode – IT akademie hons | 14. 11. 2022

IT akademie WeCanCode vysoké školy Unicorn University je akademie zaměřená na samostatné projekty. Kurzem provádí vyučující Unicorn University. V hodinách programování byl studentům představen tento projekt. Mají možnost se do programu zapojit a získat zajímavé odborné znalosti a dovednosti.

we can code