Azure Dev Tools for Teaching

Azure Dev Tools for Teaching (dříve Microsoft Imagine Premium) je licenční program, v rámci kterého mohou studenti školy, kteří splňují licenční podmínky, bezplatně používat vybraný software od firmy Microsoft. Software lze užívat k činnostem souvisejícím s výukou a k nekomerčním účelům (viz Podmínky používání Microsoft Azure Dev Tools for Teaching). K dispozici jsou například operační systémy (např. Windows, Windows Server), vývojářské nástroje (např. Visual Studio), databázové nástroje (Access, SQL Server), Sharepoint Server pro webové aplikace, Microsoft Project pro správu projektů, nástroj pro vytváření schémat a diagramů Microsoft Visio a další.

Kromě softwaru nabízí tento nový program studentům možnost bezplatného přístupu k Azure a 100 USD v cloudových kreditech a přístup k výukovým materiálům prostřednictvím platformy Microsoft Learn.

Pro přístup k portálu Azure Dev Tools for Teaching použijte odkaz https://azureforeducation.microsoft.com/devtools, kde se přihlásíte pomocí tlačítka Sign In. Přihlašujete se pod svou školní e-mailovou adresou a heslem, které používáte pro přihlášení do školní sítě. Pokud nebudete přesměrování, použijte pro přístup do portálu Microsoft Azure odkaz Portal, který se nachází na internetové stránce vpravo nahoře. V portálu Microsoft Azure se pak dostanete k softwaru a výukovým nástrojům přechodem na službu Education. Tu zobrazíte přes odkaz Všechny služby na panelu vlevo a výběr položky Jiné v panelu s přehledem služeb. Případně je možné tuto položku přidat mezi oblíbené položky klepnutím na ikonku hvězdičky. Posledním krokem pak je ověření akademického statutu, které se však provádí pouze při prvním přihlášení.

 

 

 

Software a nástroje na elektronickém obchodu On the Hub by Kivuto

Kromě produktů firmy Microsoft dostupném v rámci programu Azure Dev Tools for Teaching mají studenti možnost přihlásit se do internetového obchodu SPSE V Uzlabine Praha 10 – On the Hub by Kivuto, kde mohou získat zdarma, popřípadě s výraznou slevou software a nástroje od dalších firem, jako je například Amazon, AutoDesk, Google, IBM, Nero, Norton, Parallels, VMWare a další. Jedná se o software a nástroje z oblasti programování, kancelářských aplikací, cloudu, zabezpečení, systémových nástrojů, multimédií, designu a nástrojů pro analýzu dat. Kromě toho zde jsou speciální výukové balíčky zaměřené na výuku v oblasti programování, designu, grafiky, zpracování videa apod.

Případné podrobnější informace a přístup do systému poskytne Ing. David Čepička, kabinet 124.